جمعه , ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

آرزوی سرمایه داری

💰به راستی یکی از تاثیر گزارترین اقدامات صورت گرفته در کشور توسط جریان سرمایه داری تغییر در ذائقه مردم و تقدس بخشی به نظام سرمایه داری است .
حذف ساده زیستی در سبک زندگی مردم
چالشی بزرگ است که نظام سرمایداری همیشه در ادوار تاریخی با آن روبرو بوده است.
💰نوع و تفاوت سبک زندگی سرمایداری و تقابل آن با ساده زیستی که بر گرفته از سبک زندگی پیامبران و اهل بیت است و مناقشه ی تاریخی که ضد جریان اشرافیت و اسراف و زیاده خواهی و دنیا طلبی و تفکر دنیا برای دنیا در مقابل دنیا برای آخرت است .
این تقابل همیشه فرصتی برای انقلابها و اعتراضات طبقه تهیدست را فراهم آورده تا گلوی سرمایداری را بفشارد.
💰نظام سرمایداری برای فرار از این فشارها و انقلابها و بقا و تطهیرخویش نیاز به تغییر را در سبک و سیاق زندگی رعیت های خویش می بیند، یعنی فرهنگ مصرف گرائی واسراف و بریز و بپاش را باید جایگزین ساده زیستی کرد تا بتواند اتوپیای ذهن رعیت را تفکر سرمایداری شکل دهد.
💰دیگر سرمایداری عیب نباشد بلکه یک آرزو شود. دیگر سرمایه داری نه تنها عیب نباشد بلکه تبدیل به آرمان شهر شود.
برای دست یافتن به مقصود باید ساده زیستی را منزوی کرد و رهسپار پستو.
باید طعم شیرین مصرف گرایی را بر ذائقه فرومایگان چشاند تا دیگر شاهد عقده های پایین شهری و بالای شهری نباشیم.
باید آرمانشهر مردم را ارضاء شکم وزیر شکم کرد.
باید معنویت را زیر سم دنیاطلبی مدفون کرد تا بدانجا که دیگر برایمان مهم نباشد که چه کسی برد و خورد، چون اگر ما هم بودیم می خوردیم و می بردیم.
💰آن که فریاد می زند ای دزد دعوای ایدئولوژیکی نمی کند.دعوا سر لحاف ملا است.او چون خود چیزی گیرش نیامده فریاد می زند اگر سهمش را بگیرد خفقان می گیرد.
امروز حزب اللهی هم دیگر ساده زیستی را بر نمی تابد و خود مدعی زندگی به شکل مدرن است و دنیا طلبیش را با تغییر زمانه توجیه می کند.
غرق شدن در لذت و کامجوئی او را تبدیل به شبه سرمایه داری کرده که دلیلی برای مخالفت با نظام سرمایه داری نمی بیند.دیگر آرمانی برای مخالفت با نظام سرمایه داری ندارد. خود شیفته ی زندگی مدرن شده است.دیگر بعضی از واژها رنگ باخته است. نظام سرمایداری تغییر نام داده او را کار آفرین نامیده اند.
💰 دیگر او مشکل جامعه نیست حتی از دست رئیس جمهور لوح تقدیر می گیرد. تازه باید خیلی ممنون باشیم که سرمایه هایش را که معلوم نیست در کدام زد و بند بدست اورده خرج رعیت می کند.
باز صد رحمت به خان های قدیم که باید از خروس خون تا غروب برایشه کار می کردیم .
💰کار افرین محترم دیگر اختیار شبمان راه هم از ما گرفته است و باید شیفت شب هم کار کنیم تا چرخ مصرف گرایی بچرخد.
دیگر او آدم بده ی فیلم نیست تا بدانجا که برایش فرش قرمز پهن می کنند، وامهایی بی بهره اش می دهند تا سایه اش بر سر رعیت باشد. چون نفس رعیت بسته به ثروت اوست.
ثروت بدست آمده از رانت و وام های نجومی،وابستگی به فلانی و فلانی.
دعواهای انتخاباتی هم دعواهای صوری است.
💰حال آنکه ما در دلمان چقدر دوست داریم سرمایدار باشیم چقدر دلمان می خواهد پورشه سوار شویم چقدر در دلمان علاقمند به ویلای شمال هستیم و سفر به بیرون از این گربه.
چقدر دلمان هوای پنت هوس کرده و آرامشی که هیچ چیز برهم زننده اش نباشد هیچ چیزی نباید دنیایی ما تهدید نکندحتی گریه های آخرین منجی عالم بشریت و غم ما که بر دلش سنگینی می کند
علی برکه الله
✍️بنده خدا حسن قربانپور
@naghdemashhorat

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.