خبرگزاری طب اسلامی

استاد باقری:باید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در زمینه طب اسلامی سرمایه‌گذاری کرده و مطالعه کنند زیرا بدون طب اسلامی اطراف فقاهت و ولایت خلوت خواهد شد، طب اصیل اسلامی در مقابل طب شیمیایی غربی به هیچ عنوان قابل قیاس نیست معیار ما در طب اسلامی نیز علم اهل‌بیت(علیهم السلام) است.

کارشناس طب اسلامی:
معیار طب اسلامی علم اهل‌بیت است
خبرگزاری رسا ـ کارشناس طب اسلامی گفت: باید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در زمینه طب اسلامی سرمایه‌گذاری کرده و مطالعه کنند زیرا بدون طب اسلامی اطراف فقاهت و ولایت خلوت خواهد شد، معیار ما در طب اسلامی نیز علم اهل‌بیت(علیهم السلام) است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حکیم محمدعلی باقری، کارشناس طب اسلامی، عصر امروز در همایش سالانه بیوتروریسم و ضرورت احیای طب اسلامی با موضوع طب در اسلام برگزار شد، گفت: انسان برای انجام هر کاری باید آگاهی کسب کند سپس وارد عمل شود.

وی افزود: انسان به همه نیازهای خود علم و آگاهی نداشته و توانایی شناخت این نیازها را نیز ندارد تنها راه چاره این است که این انسان ناتوان باید به ولایت تمسک کند زیرا ولایت حقیقت علم و دارای چهار رکن شناخت نعمت‌ها و بهره‌برداری از آنها، شناخت بحران‌ها و حل آنها است، هیچ انسانی بدون تمسک به ولایت توانایی رسیدن به این چهار اصل را ندارد.

کارشناس طب اسلامی عنوان کرد: جریان صهیونیست جهانی در تمام مجامع علمی دنیا آموزش علم مفید قانونی را ممنوع کرده است یعنی قانون در دنیای معاصر شکل تغییر یافته زور و علم شکل تغییر یافته خشونت است آنها انسان را از دست رسول فقاهت گرفته و به دست نفس مردم و دنیا سپردند.

باقری اظهار داشت: ما به هر موضوعی بخواهیم وارد شویم باید از تعریف صحیح استفاده کنیم تعریف صحیح باید جامع، مانع، کامل، ثابت، مطلق، معتدل، علمی، کاربردی، آسان، مستند، مفید، هماهنگ، قابل قبول، غیر قابل نقد برای مخالف و موافق باشد بدون این تعریف حق پرداختن به هیچ موضوعی را نداریم، و این تعریف صرفا در نزد اهل بیت‌(علیهم السلام) است.

وی افزود: بر اساس این تعریف ما هر کاری را انجام می‌دهیم باید از نتیجه آن کار یک نفر در دورترین نقطه دنیا متضرر نشود و همه از آن نفع ببرند این حقیقت تشیع است، به همین دلیل ما ادعای جهانی‌سازی داریم یعنی ما نیامدیم از کسی چیزی بگیریم بلکه آمدیم به همه ببخشیم در مقابل ابن بخشش هم توقعی نداریم.

کارشناس طب اسلامی بیان داشت: حیات و ممات نظام اسلامی ایران در گروه طب اصیل اسلامی است اگر بخواهیم پیروز شویم و دنیا را نجات دهیم باید به طب اسلامی توجه خاص کنیم هر کس در هر شغلی به طب اصیل اسلامی نیاز دارد.

باقری عنوان کرد: باید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در زمینه طب اسلامی سرمایه‌گذاری کرده و مطالعه کنند زیرا بدون طب اسلامی اطراف فقاهت و ولایت خلوت خواهد شد، طب اصیل اسلامی در مقابل طب شیمیایی غربی به هیچ عنوان قابل قیاس نیست معیار ما در طب اسلامی نیز علم اهل‌بیت(علیهم السلام) است.

علی

✔دانشجو رشته شبکه و نرم افزار هستم و در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت می کنم ، به طب اسلامی علاقه دارم و دوست دارم در ثواب نشر حقیقت طب اسلامی سهیم باشم.❤

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن