طب اسلامیمباحث نظری

اگر بخواهيم در طب اسلامي هم كار كنيم در صورتي پذيرفته است كه مقاله برود آنجا!!

حجه الاسلام والمسلمين دكتر حميد پارسانيا محقق و نويسنده حوزه علميه قم

اگر بخواهيم در طب اسلامي هم كار كنيم در صورتي پذيرفته است كه مقاله برود آنجا

«شما اگر به حوزه سخت افزارانه علم نپردازيد( در جايي كه معني و محتوا حرف اول را مي زند) و بسوي محتوا نگاه نكنيد و محتوا را بدست بازار بدهيد كه برنامه ريزي هاي فرهنگي شما و مرجعيت با همان كانون هاي غربي باشد و حتي سخت افزاري مراتب علمي خودتان را بگونه اي سمت و سو، بدهيد كه نرم افزاري هاي آنها را اعتبار ببخشد مثلا بگوييد مراتب استادي و استاد ياري جز با نوشتن چند مقاله در ژورنالهاي علمي خارجي و مقبوليت يافتن در نزد آنها ممكن نيست! نتيجه اين مي شود كه اگر بخواهيم در طب اسلامي هم كار كنيم در صورتي پذيرفته است كه مقاله برود آنجا … غرب در تجديد حيات خودش هم آمد ريشه زد و ذخيره هاي علمي دنياي اسلام را شروع كرد تصفيه كردن ما اگر مي خواهيم نرم افزار علمي متناسب با خودمان را داشته باشيم و با اينكه در صد سال اخير همه علوم كاربردي خودمان را با آوردن نظام علمي جديد از غرب گرفته ايم و علوم كاربردي خودمان را رها كرديم و از دست داديم و يك پزشكي داشتيم كه هزار سال سابقه داشت و تا ۳۰۰ سال در غرب متون دانشگاهي شان بود اينها را رها كرديم و آمديم در مزلبه اي پزشكي جديد كه بر مدار دارو و سرمايه داري مي چرخد و با اين كار تمام آموزهاي خودمان را رها كرديم.

اگر دانشمندان به حقايق دين توجه داشته و به درمان طبيعي قائل شوند، آن حقايق پنهاني كه غبار فراموشي، چهرة آن را پوشانده، بار ديگر آشكار مي گردد و ديگر نيازي به طب وارداتي از خارج پيدا نمي شود.درمان طبيعي اضافه بر اينكه بشر را ا ز مخارج بيهوده آسوده مي سازد، آنان را از خوردن داروهاي زيان بخش نجات داده و از كابوس وحشتزاي عمل جراحي دور مي‌كند. درمان طبيعي قدرتهاي شگفت انگيز را كه دست قدرت در نهاد ما به وديعه گذاشته به كار انداخته ، آنها را براي دفاع از امراض تقويت مي كند. و مي توان گفت : اگر ما به گفتة دين عمل كنيم، كمتر بيمار مي شويم».

منبع:هفته نامه پنجره

 

علی میلانی

✔دانشجو رشته شبکه و نرم افزار هستم و در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت می کنم ، به طب اسلامی علاقه دارم و دوست دارم در ثواب نشر حقیقت طب اسلامی سهیم باشم.❤

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن