طب اسلامی

بیمار مشتری نیست

بیمار مشتری نیست

💵یکی از تفاوتهای مبنایی بین طب اسلامی و طب غربی ،نوع نگاه به بیمار است.
در سفر چند روزه گذشته ی وزیر بهداشت به کشور چین،وزیر بهداشت چند مرتبه بجای لفظ بیمار از کلمه ی مشتری نام برد.
به واقع دست اندر کاران طب غربی بیمار را مشتری می بینند و کارشان را یک کار اقتصادی می دانند و در پی افزودن به مشتریان خویشند.
💵وقتی شما بیماری را فرصت درآمد زایی دیدید باید کاری کنید که بیماری توسعه یافته وتعداد مراجعات مشتری را افزایش دهید.برای ازدیاد مشتریان باید مردم را بیمار کرد یا اینکه احساس بیماری در آنان ایجاد نمود ،به این شکل این چرخه ی اقتصادی پویا می ماند.
بارها اتفاق افتاده انسان وارد مغازه ی می شود وبه کالای نیاز ندارد ولی تحت تاثیر فروشنده کالایی را خریداری می کند چون او توانسته یک نیاز در شما ایجاد کرده و کالایش را بفروشد.
💵همین نگاه در طب غربی نیز وجود دارد آنها با تبلیغات احساس بیماری را در جامعه ایجاد کرده و کسب درآمد می کنند وبا فروش داروهای شیمیایی واستفاده ی آن توسط مشتری و عوارض داروها، بیماریهای جدید ایجاد کرده و مشتریهای جدیدی بدست می آورند و این چرخه ادامه دارد تا ابد،مگر اینکه کسی تصمیم بگیرد وارد این چرخه نشود یا از این چرخه بیرون بیاید.
💎در مقابل در طب اسلامی انسانها دارای جایگاهی بس عظیمند که نمی توان به انسان بعنوان یک مشتری نگاه کرد،طبیب اسلامی درمان را از خود نمی داند که حالا بخواهد به بیمار بعنوان یک مشتری نگاه کند او بیماری را فرصتی دیده برای جلب رضایت خدا وبیمار.
نظام اقتصادی طب اسلامی کاملا متفاوت از نظام اقتصادی طب غربی است که در آینده بدان خواهم پرداخت.
🎈آنچه باید دانست این مطلب است که ما نباید اجازه دهیم بعنوان یک طعمه از ما استفاده شود،وگرنه همیشه فرصت طلبانی در کمینند.
ادامه دارد
✍🏻بنده خدا حسن قربانپور
#طب_اسلامی
https://t.me/naghdemashhorat

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن