طب اسلامی

تاریخ طب در ایران

تاریخ طب در ایران

🥀ابن سینا نابغه ای که به یاری یهود شتافت.🥀

🎓بعد از هماهنگی دستگاه تحریف یهود در سراسر جهان، طب یونانی برای فراگیری با یک مشکل اساسی روبرو بود.
🌷اقبال مردم به طب مزاجی
علی رغم همه تلاشهای یهودیان برای نابودی طب مزاجی طبیبان طب مزاجی و مردم مانع تحقق این رویایی بزرگ و تسلط طب یونانی بر جهان بودند.

🎓پس از آشنایی ابن سینا با طب یونانی و طب مزاجی به دلیل قدرت کم نظیر در یادگیری توانست رویایی بزرگ یهود را تحقق بخشد.
تلفیق طب مزاجی با طب یونانی رویایی دست نیافتنی بود که همیشه یهودیان مترصد چنین فرصتی بودند. کاری که ابن عربی در حوزه ی فلسفه و عرفان انجام داد و تلفیقی از عرفان و فلسفه ایجاد نمود حال در طب باب جدیدی توسط ابن سینا باز کرد و آن تلفیق طب تشریحی با طب مزاجی بود.

🎓دیگر هیچ مانعی برای تحریف کامل طب مزاجی وجود نداشت و زمینه ی یکپارچه سازی طب در جهان توسط نابغه ی ایرانی صورت پذیرفت واین نابغه توانست بساط طب مزاجی را جمع نماید.
پس از انتشار کتاب قانون به یکباره ابن سینا به تنها مرجع طب در جهان تبدیل شد و کتاب های او به بسیاری از زبانها ترجمه و در مراکز دانشگاهی آن زمان تدریس شد.

🎓جالب آنست که نابودگر طب مزاجی، ایرانی به عنوان سنبل و نماد طب ایرانی به همگان معرفی می شود و بسیاری او را بزرگترین طبیب طب مزاجی می دانند هرچند در دنیایی که همه چیز وارونه می نماید چنین اتفاقاتی طبیعی ی می نماید.

🎓در دنیا اگر یهود می خواسته تفکری را نهادینه کند با روشهای تحریفی و ناسالم انجام میداده است تا جائیکه چنان دروغهای بزرگ خود را تبلیغ می کردند که به باور همگانی تبدیل می شود و خودمان تمام هزینه های ترویج اندیشه های آنان را پرداخت می کنیم واز این اقدام خود احساس کار خدا پسنده داریم.

🎓بعد از خدمت بزرگ نابغه ی ایرانی به یهودیان آرام آرام طب مزاجی به فراموشی سپرده می شود و طب التقاطی ابن سینا به عنوان طب ایرانی رونمایی می شود و قابل ستایش قرار می گیرد.
متاسفانه هنوز این جهل بزرگ دامن گیر نخبگان وفرهیختگان است…ادامه دارد
بنده خدا حسن قربانپور
#طب-اسلامی

منابع:
📒 تاریخ طب در ایران پرفسور نجم آبادی
📯ویکی پدیا
📗تاریخ طب سنتی ایران

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن