خبرگزاری طب اسلامی

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام: در زمان تأسیس دارالفنون در ایران اساتیدی از کشورهای خارجی برای تدریس فنون مختلف به ویژه پزشکی آمدند. این اساتید خارجی برای اثبات خود به نفی پزشکان ایرانی می‌پرداختند و پزشکان ایرانی را دعانویس می‌خواندند و اعتقاد داشتند ایران طب قوی ندارد

دکتر ولایتی: طب سنتی پایه اصلی پزشکی محسوب می‌شود
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طب سنتی یک علم است و آنچه در گذشته است مقدمه‌ای است برای آینده که در همه علوم بدین گونه است و علم پزشکی نیز مستثنی نیست، طب سنتی به عنوان طب گذشتگان لازم است که در جریان طب فعلی حضور داشته باشد و از آن استفاده شود
به گزارس خبرگزاری خبرآنلاین؛ دکترولایتی صبح امروز ششم خرداد ماه در همایش ملی تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد به عنوان سخنران ویژه مراسم اختتامیه طب سنتی را امری مهم و اساسی در علوم پزشکی برشمرد و گفت : این طب پایه پزشکی محسوب می‌شود که سایر علوم از جمله ریاضیات، فیزیک و جغرافیا را نیز در بر می‌گیرد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با پیشینه تاریخ پزشکی عنوان کرد: در زمان تأسیس دارالفنون در ایران اساتیدی از کشورهای خارجی برای تدریس فنون مختلف به ویژه پزشکی آمدند. این اساتید خارجی برای اثبات خود به نفی پزشکان ایرانی می‌پرداختند و پزشکان ایرانی را دعانویس می‌خواندند و اعتقاد داشتند ایران طب قوی ندارد.

دکتر ولایتی در رابطه با طب سنتی اظهار داشت : طب سنتی یک علم است و آنچه در گذشته است مقدمه‌ای است برای آینده که در همه علوم بدین گونه است و علم پزشکی نیز مستثنی نیست، طب سنتی به عنوان طب گذشتگان لازم است که در جریان طب فعلی حضور داشته باشد و از آن استفاده شود.

وی در ادامه گفت: طب سنتی اهمیت بسیاری دارد اما باید توجه داشت که کسانی هستند برای اخاذی از مردم از نام این طب استفاده می‌کنند. امید است وزارت بهداشت در آینده‌ای نزدیک اقدام جدی برای مقابله با این افراد را برنامه ریزی کند.

دکتر ولایتی در رابطه با تأسیس کمیته تاریخ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هدف این کمیته نشان دادن تاریخ پربار گذشتگان به دانشجویان و جوانان سرزمین‌مان است. به طوری که جوانان کشور فکر نکنند هر چه به نام علم وجود دارد برای خارج از کشور است و برای پیشرفت نیاز است که مانند فرنگی‌ها شوند.

مشاور مقام معظم رهبری در رابطه با کارهای کمیته تاریخ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: در این کمیته با حضور اساتید صاحبنظر سعی کردیم در حوزه‌های مختلف علمی حاشیه‌هایی از کتاب‌های گذشتگان بنویسیم و همچنین کنگره‌هایی در زمینه تاریخ علوم مختلف نظیر کنگره فعلی برگزار کنیم و ۲ موسسه فرهنگ و تمدن به همت دست‌اندرکاران این عرصه در کشور تأسیس شد.

دکتر ولایتی در رابطه با تاریخ پزشکی در کشور گفت: پزشکی کشور ما ریشه‌دار است و با توجه به اینکه در کشور انواع اقلیم‌ها را داریم و تعداد زیادی گیاه مختلف وجود دارد که حدود ۲ هزار نمونه از این گیاهان، دارویی است به همین خاطر موضوع گیاهان دارویی در ایران دارای سابقه طولانی است و همچنین مرکز علمی گسترده‌ای چون جندی‌شاپور در گذشته کشور ما وجود داشته است که هسته اولیه پزشکی اسلامی در ایران بوده است.

نکته:البته آقای دکتر همین طب سنتی را زمانی مجاز میداند که اطباء یکدوره پزشکی مخالف طب سنتی را بگذرانند و این یعنی ….!؟

علی

✔دانشجو رشته شبکه و نرم افزار هستم و در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت می کنم ، به طب اسلامی علاقه دارم و دوست دارم در ثواب نشر حقیقت طب اسلامی سهیم باشم.❤

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن