teb

روش‌های درمانی طب اسلامی

#سبک_زندگی

زمانی که خداوند تبارک و تعالی تمام کائنات را خلق فرمود، چنان نظمی در این عالم ترتیب داد و برنامه‌ای دقیق و منسجم برای هر جزئی از اجزاء این خلقت و هر لحظه‌ای از لحظات شبانه‌روز و روز و ماه و سال تدوین نمود که حتی صدمِ ثانیه‌ی زمان سال تحویل (رد شدن کره زمین با این بزرگی و عظمت از مدار خود) قابل محاسبه است.

انسان که اشرف مخلوقات است و هدف غائی و نهایی آفرینش بقیه موجودات بحساب می‌آید، به طریق اولی بایستی برنامه زندگی وی دارای برنامه و نظامی باشد.

زمان بیدار شدن، مقدار کار و فعالیت روزانه، زمان خوابیدن، مقدار استراحت و خوابیدن، نحوه خوابیدن، زمان خوردن، مقدار خوردن، نحوه خوردن و و و…. و بقیه اموری که یک انسان در طول شبانه‌روز، هفته، ماه، سال و طول عمر بایستی انجام دهد را خداوند تبارک و تعالی طبق برنامه‌ای برایش معین نموده است که در صورت تخطی و عمل نکردن به هر مقدار از این برنامه‌ها، به همان میزان سلامتی جسم و روحش دچار مشکل خواهد گشت و برای بازگشت سلامتی و دستیابی به بهبودی، راهی جز به کار بستن آن دستورات و برنامه‌ها نخواهد بود.

مثلاً فردی که دیابت دارد، با خوابیدن سر شب که در آن بازه زمانی، بدن انسولسن طبیعی مورد نیاز خود را ترشح می‌کند به راحتی می‌تواند تدریجاً بدون مصرف داروهای کنترل کننده دیابت، سلامتی خود را تأمین نماید؛ خب، در صورتی که این عمل را انجام ندهد، بایستی تا آخر عمر برای کنترل میزان قند خون خود، به داروهای کنترل کننده دیابت اعم از قرص یا انسولین تزریقی وابسته باشد.

طب اسلامی ۱۴

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن