خبرگزاری طب اسلامی

سرلشکر بسیجی سیدحسن آقایی فیروزآبادی،رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:نظریه طبی برای اسلام است/اقتصاد مقاومتی بازگشتی به خویشتن است

ایسنا:رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نامگذاری امسال به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: این اقدام و عمل هیچ جا متوقف نیست یعنی هیچ عنصری در جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند بگوید که اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی برای دیگران است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقل ازایسنا، به نقل از دفتر ویژه رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر بسیجی سیدحسن آقایی فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی با حضور جمعی از فرماندهان و مقامات عالی‌رتبه نظامی کشور و تجلیل روز معلم، اظهار کرد: این قدام و عمل که حضرت آیت الله خامنه‌ای عزیز در اقتصاد مقاومتی فرمودند شامل همه چیز می شود و در هر موضوع شامل اجزایش نیز می‌شود یعنی این طور نیست که ما کل قضیه را ببینیم و بگوییم ما اقدام و عمل کردیم بلکه در جزئیات هم وارد بشویم.

وی افزود: آیا لازم است این همه تحقیقات صورت بگیرد؟ تحقیقات اولویت‌دار و تحقیقات ضروری را مشخص کنید و روی آنها کار کنید یا مثلاً سیر تحقیقات چقدر باید طول بکشد، تعداد آدم‌هایی که باید کار کنند مشخص باشند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این اقدام و عمل هیچ جا متوقف نیست یعنی هیچ عنصری در جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند بگوید که اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی برای دیگران است یا برای بالایی‌هاست، برای پایین‌هاست، برای آن‌طرفی‌هاست، برای این‌ طرفی‌هاست.
عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: هر کس خودش در همان کاری که دارد انجام می‌دهد بایستی ببیند که ‌آیا با اقتصاد مقاومتی، تفکر اقتصاد مقاومتی، آیا کارش را درست انجام می‌دهد یا نمی‌دهد؟ این را چه طور می‌شود پیش برد؟ این در کار فیزیکی و جزئی است بعد وارد سیستم هم که می‌شویم در آنها هم همین‌طور می‌باشد. سیستم‌ها باید همه این اجزا را داشته باشد؟ این اجزا همه‌شان ضروری‌اند؟ سهم هر کدام چقدر است؟ درصد سهم‌اش چقدر است؟ ببینید به میزان و درصد سهم‌اش برایش مایه می‌گذاریم یا نه برای چیزی که سهم‌اش نود درصد است ما ده درصد وقت می‌گذاریم؟ برای چیزی که سهم‌اش ده درصد است ما نود درصد وقت و امکانات می‌گذاریم. این نسبت‌ها در داخل سیستم‌ها بایستی دیده شود.
وی ادامه داد: بنابراین،‌ قضیه اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی یک چیزی مثل حضور قلب در نماز می‌خواهد،‌ در انجام هر کاری باید حضور قلب داشته باشیم. یا این با فرهنگ اقتصاد مقاومتی همخوانی دارد یا ندارد. اگر کار من با اقتصاد مقاومتی همخوانی دارد ادامه دهم و گرنه در آن باید تفکر کنم، تأمل کنم که چه کار می‌توانم انجام بدهم و یک پایه اقتصادی، فرهنگی، حرفه‌ای فنی در ملت ایران وجود دارد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این مربوط به تجربیات تاریخی ملت ایران است در این ۱۵۰ سال هم غربی‌ها آمدند، حرف و فن خودشان را و مواد خودشان را وارد کردند، مواد ما، نیروی کار ما، علم ما و حرفه و فن ما را کنار زدند و تلاش کردند نابودش کنند، برای اینکه ما مستعمره آنها بشویم. برای اینکه صددرصد وابسته به آنها باشیم. این وابستگی فقط وابستگی فکری و دانش نیست که اصلاً استاد دانشگاه را طوری تربیت کردند که بیاید داخل و بگوید من با این وسایل نمی‌توانم کار کنم، وسایل آنها را وارد کنید من با آنها کار کنم و بعد هر چیزی که ایرانی بگویند،‌ بیندازش کنار. این نمی‌تواند چون با تفکری که آموزش داده شده نمی‌خواند، این یک روش کار است.
وی گفت: یک روش کار هم هست که ژاپنی‌ها و چینی‌ها انجام دادند و چینی‌ها باز با تقلید از آنها انجام دادند و رفتند در تمام دنیا، این ریشه‌های اقتصادی بومی کشورها را به عنوان جهانگرد شناسایی کردند حتی نمونه‌هایش را خریداری کردند و آمدند از روی آن سیستم درست کردند و در واقع اختراع نکردند همان دانش بومی ملت‌ها را بردند در آنجا تقویت کردند و با علم وزارت امور خارجه تولید و تکثیر کردند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مثلاً در مورد فرش همین کار را کردند،‌ آمدند نوع بافت فرش، نحوه رنگ‌آمیزی ما را یاد گرفتند بعد رفتند آنجا نقشه‌های پارچه‌ای ما را بردند، بعد برای اینکه خیلی بومی‌سازی کنند آمدند تخت جمشید را نیز آنجا ساختند و نقش و طرح‌ها را آوردند و در این چنین فضاها آمدند به بافتن فرش‌ها، اما آن چیزی که ایرانی بود از آب در نیامد.
وی افزود: آنها این کار را کردند، یک نکته اقتصادی مقاومتی، ببینید این ارتجاع نیست، ما واقعاً یک مبانی در حرفه و فن در کشور و در فرهنگ خودمان هم داریم که می‌توانیم زنده و تقویت‌اش کنیم می‌توانیم از آن استفاده کنیم، الزاماً نباید از آنها بگیریم. شما این را بدانید به یقین که پایه همه فنون در غرب، نمونه‌گیری از شرق و تجربه شده از شرق است. بردند آنجا تبدیل کردند حالا ما خودمان فکر کنیم که حتماً باید از آنها بگیریم!
فیروزآبادی افزود: آنها همه چیز را از اینجا بردند. ببینید یکی از بدترین خیانت‌هایی که کردند این است که هر چیز را از اینجا بردند، آنجا تغییرش دادند سند و مهر رویش زدند، بردند یک جلسه علمی تشکیل دادند، عرضه کردند به اسم آن کسی که آمده این را عرضه کرده ثبت کردند، یعنی ته قضیه می‌بینیم که نظریه جغرافیایی برای همین اسلام است.
وی گفت: نظریه طبی برای اسلام است. نظریه معماری برای خود ایران است منتهی آنجا الان اسم‌های مختلف غربی بر حسب آن آدمی که آن کاررا کرده است، آن اسم را بر آن گذاشته‌اند و ما فکر می‌کنیم که این را آن شخص واقعاً اختراع کرده یا او درست کرده اصلاً این‌جور نیست ‌آنها آمدند همین سابقه تجربه بشری را گرفتند،‌ بردندآنجا ترجمه کردند یک گوشه‌ای نگه داشتند تا به اسم خودشان ثبت کردند. در واقع اقتصاد مقاومتی هم مثل همه ابعاد انقلاب بازگشتن به خویشتن است.
فیروزآبادی در پایان سخنرانی خود از مقام معلم و همچنین از استاد بزرگوار شهید علامه مرتضی مطهری تجلیل به عمل آوردند.

علی میلانی

✔دانشجو رشته شبکه و نرم افزار هستم و در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت می کنم ، به طب اسلامی علاقه دارم و دوست دارم در ثواب نشر حقیقت طب اسلامی سهیم باشم.❤

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن