طب اسلامی

طب اسلامی

طب اسلامی

❣️جایگاه طب در سبک زندگی

🌸شاید بیش از یک دهه است که موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی مورد توجه خاص و عام قرار گرفته تا بدانجا که همایشها ونمایشها برگذار شده و مقالاتی در این زمینه نوشته شده است. ولی هنوز شاهد تغییری چشمگیری در این زمینه نیستیم .
🌸به واقع دست یافتن به سبک زندگی اسلامی بدون ایجاد تمدن اسلامی سرابی بیش نیست،سبک زندگی به معنى طنیدگی اعمال و رفتارمان در شکل گیری شخصیت خود و جامعه است،آنچه ما می کنیم بی واسطه و با واسطه در شکل گیری خود و اطرافمان تاثیر متقابل دارد،مهمترین این تغییرات بدون کنترل ما شکل می گیرد و اخلاق و رفتار فردی و اجتماعی ما برگرفته از سبک زندگی ماست ،و تاثیرگذارترین امر درسبک زندگی بر گرفته از تمدن اسلامی در حوزه ی طب اسلامی است.که در همه ی شئونات مدل دینی زندگی بسط و اثر دارد .تا بدانجا که در #اقتصاد#فرهنگ#معمارى#صنعت #بهداشت و درمان وسایر شئونات زندگی وجامعه اثر مستقیم وغیر مستقیم دارد.
🌸بقول یکی از دوستان عزیزم دروازه ی ورود به تمدن اسلامی همانا طب اسلامی است.تا طب اسلامی فراگیر نگردیده و باور مردمان به این سمت گرایش نیافته است.تحمل رنجهای طاقت فرسای زندگی مدرن چاره ای جز خسران و زیان بر تن رنجور مردمان شیعه و مسلمان باقی نخواهد گذاشت.و شکل گیری تمدن اسلامی بیش از یک رویای دست نیافتنی نخواهد بود.
حال بر نخبگان تکلیف است که در این راه دشوار کمر همت بسته و ترویج طب اسلامی را چون نان شب بر خود واجب دانند. ودر این امر کوتاهی نکرده تا این بیرق در سراسر گیتی برافراشته شود.
من الله التوفیق
✍بنده خدا حسن قربانپور

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن