طب اسلامی

طب در ایران

طب در ایران

💐بی تردید انسان برای زندگی در دنیا رها نشده است .خدا مکفل زندگی سالم و مومنانه ی انسانهاست .با سیری در تاریخ ایران مشخص می گردد طب در زمان مادها و آریایها در ایران موجود بود و طبیبان با کیفیت گیاهان دارویی و ترکیبات آنها آشنا بوده اند.در آن زمان طب کمتر از امروز دچار تحریف بوده است و نظام سلامت به یک چرخه ی اقتصادی پر سود تبدیل نشده بود.
💐در کتب تاریخ طب اولین پزشک آریایی تریتا یا (سریتا) نام داشته است #تریتا از خواص دارویی گیاهان مختلف نیز آگاهی کامل داشته و به ویژه خود عصارهٔ آن‌ها را تهیه می‌کرده‌است. به عبارتی هنوز در این زمان بشر در داروها و ترکیبات آنها دخل و تصرف نمی کرده است و به آنچه از ناحیه ی وحی بدانها رسیده بوده اکتفا می کرده است تا اینکه شاپور پادشاه ساسانی به توصیه ی یهودیان دربار تصمیم به ایجاد دانشگاه جندی شاپور می کند در این زمان برای اولین بار پای طب تحریف شده ی یونانی به ایران باز می شود زیرا پادشاه ساسانی از درمانگران یونانی برای آموزش طب استفاده می کند .
💐باید گفت دربار ایران آنروزها در تسخیر یهودیانی بود که صاحب قدرت فراوانی بودند و به توصیه ی آنها این پزشکان از یونان به دربار ایران و دانشگاه جندی شاپور راه یافتند.
البته در کتب تاریخ طب جنگهای ایران و یونان را علت آشنایی ایرانیان با آثار بقراط وجالینوس دانسته اند ولی باید گفت قطعا در آن زمان درمان در ایران که به عنوان یک قدرت سیاسی نظامی حضور بین الملی داشته بطور مترقی وجود داشته است .
💐بلکه باید ردپای این ترجمه ها را در یهودیان درباری جست که در دربار همه ی قدرتهای آن زمان دارای جایگاه ومنصب بودند و اینان از ابتدا برنامه ریزی شده سعی در ترویج محتوای تحریف شده ی دین در جهان را داشتند که در آینده در مورد یهودیان دربار و همچنین سایر موضوعات اسنادی را ارایه خواهم کرد.
بنده ی خدا حسن قربانپور
#طب -اسلامی
https://t.me/naghdemashhorat

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن