خبرگزاری طب اسلامی

عضو کمیته سلامت شورای زنان :سازمان بهداشت جهانی براساس دکترین امنیت ملی آمریکا شکل گرفته است

در نشست کمیته سلامت شورای زنان مطرح شد:

ورود فرهنگستان علوم پزشکی به سلامت معنوی نگران کننده است

بهرام عین اللهی
عضو کمیته سلامت شورای زنان گفت:ورود فرهنگستان علوم پزشکی به سلامت معنوی را نگران کننده دانست و گفت: سپردن دروس معارف به افراد غیرمتخصص با رویکرد عرفان و سلامت معنوی نتیجه منفی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین اللهی در نشست کمیته سلامت شورای فرهنگی اجتماعی زنان که با موضوع سلامت معنوی برگزار شد با اشاره به اینکه در موضوع سلامت معنوی، مقصود از معنویت مشخص نیست، افزود: امروزه همه ادیان مدعی معنویت هستند و باید شفاف شود که منظور کدام نوع معنویت است.

وی ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی براساس دکترین امنیت ملی آمریکا شکل گرفته است و مهمترین پروژه ای که در ایران پیاده کرده پروژه کنترل جمعیت است و هزینه زیادی هم برای آن پرداخت کرده است. این سازمان امروز مدعی ارائه سلامت معنوی در جوامع شده است.

عضو کمیته سلامت شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت: آموزه های سلامت معنوی می تواند بسیار خطرناک باشد و باید به جای سلامت معنوی، سلامت روان مبتنی بر آموزه های اسلامی را پیشنهاد کنیم.

عین الهی تاکید کرد: یکی از نواقص در آموزه های دینی در کشور این است که هیچ شبکه مدونی همانند شبکه سلامت برای ارائه دین به جوانان طراحی نشده است. وضعیت به ویژه در زمینه متخصصان روانشناسی خطرناک تر است زیرا متخصصان این علم در جامعه متکی بر تعلیمات غربی هستند و اگر بخواهند سلامت روان را در شبکه سلامت وارد کنند بسیار فاجعه است.

وی همچنین ورود فرهنگستان علوم پزشکی به سلامت معنوی را نگران کننده دانست و اضافه کرد: سپردن دروس معارف به افراد غیرمتخصص با رویکرد عرفان و سلامت معنوی نتیجه منفی خواهد داشت زیرا انحراف فکری ایجاد شده در جامعه به سادگی از بین نمی روند.

علی

✔دانشجو رشته شبکه و نرم افزار هستم و در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت می کنم ، به طب اسلامی علاقه دارم و دوست دارم در ثواب نشر حقیقت طب اسلامی سهیم باشم.❤

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن