خبرگزاری طب اسلامیطب اسلامی

مخالفان طب اسلامی نگاهشان به طبابت سکولاریستی است.

http://media.snn.ir/original/1393/12/14/IMG16515149.jpg

محقق طب اسلامی و ایرانی گفت: مخالفان طب اسلامی نگاهشان به طبابت سکولاریستی است بنابراین در رد طب اسلامی شبهه به وجود آورده و رساله ذهبیه امام رضا را به ادعای خودشان رد می‌کنند.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از مشهد، رضا منتظر امروز در همایش سبک زندگی و طب اسلامی» در دانشگاه علوم اسلامی رضوی به تعریف علما اسلام از سبک زندگی اشاره داشت وگفت: علما می‌گویند سبک زندگی به نحوی به رفتار انسان برمی‌گردد و رفتار ظاهری متاثر از باورهای اوست.

 این محقق طب اسلامی و ایرانی با بیان این مطلب که روایات واحادیث نشان می‌دهد که ائمه(ع) به ظواهر زندگی بشر بی‌توجه نبوده‌اند افزود: امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه خطبه‌ای دارند که به سبک زندگی متقین پر داخته اند، اهمیت این سخن، باعث رشد می‌شود.

 وی با بیان این که امروزه تردیدی در سبک زندگی وجود ندارد بلکه در طب اسلامی این تردید هست، بیان داشت: متاسفانه مخالفان و موافقان، فضای غبار آلودی از طب اسلامی در جامعه به وجود آورده‌اند و باعث یکسری کج اندیش‌ها نسبت به طب اسلامی شده‌اند.

منتظر با تاکید بر اینکه باید درتعریف طب اسلامی اندیشه‌ای صورت بگیرد  و متولی داشته باشد گفت: تا برای طب اسلامی  یک تعریف نداشته باشیم نمی‌توانیم آن را با سبک زندگی بیان کنیم.

این محقق طب اسلامی و ایرانی با اضافه کردن این مطلب که مخالفان این طب نگاه‌شان به طبابت سکولاریستی است و شبهه در رد طب اسلامی به وجود می‌آورند و رساله ذهبیه امام رضا را رد می‌کنند، در خصوص موافقان طب اسلامی که گاهی تعریف ناقصی از این طب ارائه می‌دهند، گفت: برخی طب شیعه، نبوی، قرآنی و… را معرفی می‌کنند که شاید در طب رایج این تعریف شاید درست باشد؛ اما همه اینان جزئی از طب اسلامی می‌باشد.

وی به سبک زندگی ایرانیان در قرون گذشته اشاره داشت و اضافه کرد: خود غربی‌ها در کتب‌شان نوشته‌اند که ایرانیان در گذشته به دلیل سبک زندگی خوب و نگرششان به دنیا از آرامش برخوردار بودند به طوری که در میان آنان بیمار روانی کمتر بود.

منتظر با بیان این مطلب که غربی‌ها یک نقطه‌ قوت دارند و آن هم این است که نقاط ضعف خود را آموزشی می‌کنند، بیان داشت: متاسفانه مطالبه سبک زندگی در کشور پراکنده می‌باشد و به صورت آموزشی دسته بندی نشده است، به همین دلیل فراگیری آن برای ما سخت است.

این محقق طب اسلامی و ایرانی در خصوص برگزاری همایش طب رضا بیان داشت: متاسفانه مقالاتی که در این همایش ارائه می‌شود فاقد محتوای طب رضا است که باید این همایش یا برگزار نشود یا اگر برگزار شود محتوای آن طب الرضایی باشد.

منتظری اضافه کرد: سال گذشته مقاله‌ای در خصوص دفاع از رساله ذهبیه امام رضا(ع) به این همایش دادم تا در آن ارائه شود، زمانی که برای ایراد این مقاله در همایش طب الرضا اختصاص دادند، ساعات پایانی همایش بود و فقط یک ربع وقت داشتم.

این محقق در انتقاد به سکوت حوزه علمیه در خصوص دفاع از رساله ذهبیه امام رضا(ع) در مقابل کسانی که آن را رد می‌کنند، گفت: باید این افراد تکلیف خودشان را با رساله ذهبیه روشن کنند و بگویند که این رساله امام رضا(ع) می‌باشد یا خیر، اگر رساله آن بزرگوار است پس چرا سکوت کرده‌اند؟ اگر رساله ذهبیه متعلق به امام رضا(ع) نیست این را بیان کنند زیرا در این صورت هم خدمت بزرگی به ائمه کرده‌اند.

منتظری همچنین بیان داشت: طب اسلامی برای رشد نیاز به یک عقبه دارد که آن را باید علمای حوزه تامین کنند، اما متاسفانه آنان هیچ اقدامی انجام نداده‌اند.

 منبع:خبرگزاری دانشجو۱۳۹۳/۱۲/۱۴

علی میلانی

✔دانشجو رشته شبکه و نرم افزار هستم و در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت می کنم ، به طب اسلامی علاقه دارم و دوست دارم در ثواب نشر حقیقت طب اسلامی سهیم باشم.❤

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن