خبرگزاری طب اسلامی

نویسنده کتاب «چهل منزل تا طبابت» عنوان کرد: یهود؛ مرجعیت پزشکی مدرن/دین اسلام بدون طب اسلامی غیرکاربردی می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی  محمدی یکتا، کارشناس طب اسلامی عنوان کرد: امام صادق (ع) فرمودند: «برخی حیوانات درنده زمانی که مجروح می‌شوند، با گیاه خود را درمان می‌کنند»؛ حیوانات می توانند خود را درمان کنند، اما چرا انسان نمی تواند خود را درمان کند.

اهدای خون اهدای زندگی نیست

کارشناس طب اسلامی اظهار داشت: امروز این شعار مطرح است که «اهدای خون اهدای زندگی است»، در حالی که «اهدای خون اهدای زندگی نیست».

حجت الاسلام و المسلمین محمدی یکتا با اشاره به این که بسیاری از افراد در اثر جراحت و خونریزی زیاد از دنیا می‌روند، گفت: استفاده از عسل و زردچوبه در موضع جراحت باعث قطع خونریزی و بهبود جراحت می‌شود، همچنین استفاده از عسل و زردچوبه هم باعث می‌شود که جای زخم باقی نماند.

وی با اشاره به این که تزریق خون باعث می‌شود که سیستم ایمنی بدن فرد از هم بپاشد، تصریح کرد: خون دادن و خون گرفتن که امروز مرسوم است، اصلا علمی نیست و خون هر فردی برای آن فرد است.

مرجعیت پزشکی مدرن، یهود است

نویسنده کتاب «چهل منزل تا طبابت» با بیان این که مرجعیت پزشکی مدرن، یهود است، افزود: یهود نفوذ کامل بر مرجعیت پزشکی مدرن دارد و خونی که اهدا می‌شود، هر کاری را می‌توان بر روی آن انجام داد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی یکتا یادآور شد: کسی که مشکل آپاندیس دارد، نیازی به عمل جراحی نیست، در طب اسلامی برای رفع این مشکل می‌توان پنج انگشت بالای موضع آپاندیس را بادکش کرد و پس از آن روغن زیتون مصرف کرد، همچنین تا چند روز غذاهای رقیق با روغن زیتون مصرف شود، مشکل آپاندیس رفع می‌شود.

پوست کدو خورشتی اثر قوی تری بر قطع خونریزی دارد/ در طب اسلامی، مرگ مغزی نداریم

وی با بیان این که زردچوبه اثر قوی بر قطع خونریزی دارد، عنوان کرد: پوست کدو خورشتی اثر قوی تری بر قطع خونریزی دارد، پوست کدو خورشتی را خشک کرده و تفت دهند و سپس آسیاب کنند اگر بر روی جراحت گذاشته شود، به سرعت خونریزی را قطع می‌کند.

نویسنده کتاب «طب نجات بخش» بیان داشت: در طب اسلامی، تا زمانی که قلب زنده است، انسان زنده است و ما در طب اسلامی، مرگ مغزی نداریم، بلکه مرگ از قلب است.

وی اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «ما از طریق وحی به زنبور خانه سازی را یاد دادیم»؛ حیوانات به صورت غریزی خانه‌های خود را می‌سازند، اما انسان که اشرف مخلوقات است، خانه‌های بنا می‌کند که برای زندگی مناسب نیست.

پیری یکی از عوارض استفاده از پله است

کارشناس طب اسلامی افزود: پیری یکی از عوارض استفاده از پله است، پله قلب را ضعیف می‌کند و در اسلام سفارش شده است که خانه‌های خود را بلند تر از مسجد بنا نکنید، امروز خانواده‌هایی که در آپارتمان زندگی می‌کنند، مشکلات زیادی با هم دارند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی یکتا تصریح کرد: ارتفاع، محل مناسب برای زندگی انسان نیست، اما برای کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنند، راه‌هایی وجود دارد، از جمله کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنند، حتما در اتاق‌های خود آیت الکرسی نصب کنند، از آنجا که طبقات بالا سردتر از طبقه همکف است، هر روز اسفند، گلپر و کندر در فضای خانه دود شود، زیرا هم گرم است و هم عفونت را از بین می‌برد.

چای امام علی (ع) بادرنجبویه بوده است/امروز چای بادرنجبویه به عنوان چای فرانسوی معرفی می‌شود

وی با اشاره به این که چای گیاه ارگانیک و سمی است، اظهار داشت: چای از جمله گیاهانی است که آفت ندارد؛ چای امام علی (ع) بادرنجبویه بوده است، اما امروز چای بادرنجبویه به عنوان چای فرانسوی معرفی می‌شود و این موضوع بسیار دردناک است.

نویسنده کتاب «چهل منزل تا طبابت» ادامه داد: دوای امام علی (ع) آویشن بوده است و به معده پرز می‌دهد و برای افرادی که مشکلات گوارشی دارند، مفید است.

دین اسلام بدون طب اسلامی غیرکاربردی می‌شود/ چای مصرف دارویی دارد

کارشناس طب اسلامی تصریح کرد: چای مصرف دارویی دارد و برای خارش پوست می‌توان چای ایرانی بدون مواد رنگی و نگهدارنده را به صورت غلیظ دم کرده و با لیموترش مخلو و به محل مورد نظر زد، همچنین چای باعث تصفیه سموم می‌شود، جایی که چای کاشته می‌شود، سموم هوا را جذب می‌کند و هوا پاکیزه است.

وی بیان کرد: بادرنجبویه، آویشن، به و سیب به همراه گل سرخ و عناب از جمله گیاهانی است که می‌تواند جایگزین چای سیاه شود؛ سیب و به را رنده و خشک کرده و سپس تفت دهید و با گل سرخ دم کنید که بهترین دمنوش است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی یکتا تصریح کرد: طب اگر از دین حذف شود، دین اسلام غیرکاربردی می‌شود، از این رو طب اسلامی جایگاه ویژه ای در دین اسلام دارد.

علی

✔دانشجو رشته شبکه و نرم افزار هستم و در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت می کنم ، به طب اسلامی علاقه دارم و دوست دارم در ثواب نشر حقیقت طب اسلامی سهیم باشم.❤

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن