خبرگزاری طب اسلامی

همايش”بيوتروريسم و ضرورت احياي طب اسلامي”برگزار شد

خبرگزاري آريا-همايش يک روزه ي”بيوتروريسم و ضرورت احياي طب اسلامي”با حضور اساتيد و صاحبنظران برجسته ي طب اسلامي؛ پيش ازظهرپنجشنبه درفرهنگسراي امام(ره) برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري آريا،همايش بيوتروريسم با موضوع “ضرورت احياي طب اسلامي”با مشارکت و همکاري فرهنگسراي امام(ره)،پايگاه جامع اطلاع رساني امام مهدي(عج) وجنبش مردمي احياي سبک زندگي اسلامي؛ روز پنجشنبه ۱۶مهرماهازساعت۹ تا ۱۷درسالن همايش اين فرهنگسرا برگزارشد.1862929
احسان ميرزايي، دبيرهمايش با اشاره به روز مباهله، و تإکيد بر لزوم بازگشت به کلام اهل بيت(علیهم السلام) در سبک زندگي اسلامي و روزي که حقانيت اهل بيت عليهم السلام بر همه آشکارا اثبات شد،‌ بروزمشکلات عديده ي اقتصادي،‌ اجتماعي، ديني و سلامت را عدم پيروي صحيح از آيه “يطهرکم تطهيرا” دانستند.
ميرزايي با اشاره به آمارسلامت و تغذيه درکشورگفت: اين موضوع نگران کننده است وهدف جنبش سبک زندگي اسلامي اين بوده است که مردم را به سوي تغذيه سلام و کلام اهل بيت(علیهم السلام) براي سلامت به خانواده دعوت کنيم.
دبيرسومين همايش بيوتروريسم دررابطه با هدف از برگزاري اين همايش،گفـت: هدف اين است که رسانه ها جهاد اکبر در مواجه با اين مسأله انجام دهند، ما مي خواهيم انسجام بين خودمان را بيشتر کنيم و اين موضوع بسيار مورد نياز است.سعي داريم بخشي ازتمرکزمان اين باشدکه در مساجد، حسينه ها، فرهنگسراهايتهران و سراهاي محله اين پيام را منتقل کنيم تا اينکه تقاضاي مردم براي احياي طب سنتي فراگيرشود، ما بيشتر از اين که به کار درماني نياز داشته باشيم به کار فرهنگي نيازمنديم.
وي همچنين به ابلاغيه سلامت کشورتوسط مقام معظم رهبري مبني بر بازشناسي، تبيين، ترويج، توسعه و نهادينه نمودن طب سنتي ايران واصلاح سبک زندگي درعرصه تغذيه اشاره و عزم همگاني براي اجراي اين ابلاغيه را لازم و ضروري دانست.
دبيراين همايش يکروزه دررابطه با عنوان و کلمه”بيوتروريسم” گفت: برخي معتقد هستند که معني بيوتروريسم اين است که ماده خطرناکي را به شخصيت مهمي تزريق کنند تا او راترورکنند و از نظر برخي رسانه اي ها معني بيوتروريسم شايد اين باشد؛ اما حملات بيوتروريسم تنها شامل اين موارد نيست و آسيب هاي ديگري هم وجود دارد که درجامعه ما شاهدآن هستيم.
وي در ادامه صحبت هاي خود با انتقاد از روند استفاده بي رويه از غذاهاي فست فودي که وارد سبک تغذيه مردم شده است گفت: اينها حملات بيورتروريستي است و اکنون شاهد اين هستيم که مراکز ناباوري رشد کرده است و ما با رشد ناباروري و عقيميدرجامعه مواجه هستيم.
سلامت جامعه بشر در احکام الهي و تعاليم اسلام است

علی

✔دانشجو رشته شبکه و نرم افزار هستم و در زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت می کنم ، به طب اسلامی علاقه دارم و دوست دارم در ثواب نشر حقیقت طب اسلامی سهیم باشم.❤

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن