طب اسلامی

۸۰درصد طب سنتی در ژاپن بیمه‌، در ایران هیچ

💎 ۸۰درصد طب سنتی در ژاپن بیمه‌، در ایران هیچ💎

🔹وزیر سابق بهداشت و رییس کمیسیون سلامت مجمع عالی بسیج کشور عنوان کرد:📢

🔹وزیر سابق بهداشت گفت: در ژاپن ۸۰ درصد از خدمات طب سنتی تحت پوشش بیمه‌ای قرار دارد، همچنین کارتل‌های دارو و تجهیزات در دنیا طب را تجاری کرده‌اند و درمان به‌قدری گران شده است که هیچ کشور ثروتمندی قادر به تأمین منابع مورد نیاز براساس یافته‌های علمی نیست.

🔹به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، محمدحسن طریقت منفرد در تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره (تمدن نوین اسلامی) در حوزه پزشکی اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) فرمایشات متعددی درباره تمدن نوین اسلامی داشتند و ایشان می‌فرماید؛ استکبار همه چیز استعماری دارد؛ طب استعماری، فرهنگ استعماری و غیره؛ آنها می‌خواهند ما وابسته باشیم؛ اگر ما می‌خواهیم واقعاً مستقل شویم باید اندیشه خود را عوض کنیم زیرا آن چیزی که استکبار به‌عنوان یک پدیده استعماری به ما می‌دهد ما را هرروز وابسته‌تر می‌کند و راه نجات از وابستگی‌ها، اصلاح اندیشه و فکر است و تنها صحبت کردن کافی نیست.

🔹طریقت منفرد افزود: بنا به این فرموده امام خمینی(ره)، اگر می‌خواهید رشد حقیقی پیدا کنید و مستقل شوید، اول این وابستگی فکری و قلبی را کنار بگذارید؛ امروز اگر کسی از طب اروپایی و زندگی اروپامآبی انتقاد کند، مورد هو و جنجال بسیار واقع خواهد شد و از نظر تحصیلکرده ما ساقط می‌شود.

🔹مقام معظم رهبری در سال ۵۹ سفری به هند داشت و مشاهده کرد که طب اسلامی ــ ایرانی در این کشور به‌زبان فارسی تدریس می‌شود؛ وی پس از بازگشت با مسئولان بهداشت و درمان وقت صحبت کرد و رسیدگی به این مسائل را مورد توجه قرار داد؛ اما متأسفانه توجهی به این موضوع نشده و پیگیری صورت نگرفت؛ ایشان در سال ۹۱ مقایسه‌ای را کرد و فرمودند؛ این انرژی هسته‌ای اصلش مال ما نیست چیزی بود که از آنها گرفتیم و الآن به دست آورده‌ایم اما در آن موفق بودیم در حالی که دغدغه قلبی امروز من طب اسلامی ــ ایرانی است، پس به آن بپردازید.

🔹بر هیچ‌کس پوشیده نیست که کارتل‌های دارو و تجهیزات در دنیا، طب را تجاری کرده‌اند.
سازمان جهانی بهداشت اخیراً کتابی را درباره راهبردهای طب سنتی منتشر کرده است و برنامه ۱۰ساله‌ای را از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳ دارد و به این نتیجه رسیده که بشر هیچ‌گاه به طب کامل دست پیدا نمی‌کند مگر اینکه همراه طب نوین از طب سنتی نیز استفاده کند.

🔹زمانی که امیرکبیر دارالفنون را تأسیس کرد می‌خواست طب نوین را به‌عنوان مکمل طب خودمان وارد کشور کند و به همین منظور تعدادی دانشجو برای ادامه تحصیل به خارج از کشور فرستاد و چند نفر را از خارج به ایران آورد؛ اماسه سال بعد از شهید شدن وی، آموزش طب سنتی در ایران غدغن شد.

🔹در واقع، انگلیس‌ها موفق شدند اقدامات طب اسلامی ــ ایرانی را در ایران غدغن کنند به‌طوری که پزشک سفارت انگلیس گفته است:
“ما موفق شدیم در مهد طب اسلامی ــ ایرانی آخرین میخ تابوتش را بکوبیم”؛

🔹 هنری کیسینجر، دیپلمات معروف آمریکایی و مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا، گفته است؛
“اگر ما بخواهیم سلطه خود را بر کشورهای با فرهنگ تثبیت کنیم باید غذا و داروی آنها را در اختیار خود بگیریم”؛ اگر چنین وضعیتی حاکم شود در واقع مهیاترین مسیر اعمال بیوتروریسم برای آنها فراهم شده است.
علت مسکوت ماندن این بحث در کشورهای اسلامی اینست که غرب هزینه زیادی را برای تفرقه انداختن بین مسلمانان پرداخته است تا بتواند حکومت کند و حتی پا را فراتر از مسائل اجتماعی و فرهنگی گذاشته و بدین روش وارد مسائل نظامی شده است و با تقویت گروه‌های تروریستی داعش و غیره به اقدامات شنیع خود ادامه می‌دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن